Kore Filmleri Kaldığı Yerden Devam Ediyor :DMORE THAN BLUE
( HÜZÜNDEN ÖTE )

Ailesinin kendisine büyük bir para bırakarak terk ettiği K ile tüm ailesini bir trafik kazasında kaybetmiş olan Cream, birbirleriyle lisede tanışırlar. Bir süre sonra, Cream K'nin evine taşınır ve ikili bazen abi ve kızkardeş, bazen baba ve kız, bazense karı ve koca olarak yaşamaya başlarlar. K, Cream'a büyük bir aşk beslemektedir ve Cream'ın sürekli erkek arkadaş değiştirmesini, uzaktan sakin bir şekilde izlemektedir. Ta ki ölümcül bir hastalığı olduğunu ve sadece birkaç ayı kaldığını öğrenene kadar. Şimdi sevdiği kadın için bir şeyler yapma vakti gelmiştir, çünkü geçmişte yaşadıklarının da etkisiyle Cream yalnız bırakılmaktan çok korkmaktadır. Bunu iyi bilen K, öleceği gerçeğini Cream'dan saklayarak, onu sağlıklı ve iyi bir erkekle evlendirmek için araştırmalara başlar. Ancak onun çabalamasına gerek kalmadan, Cream mesleğinde başarılı bir doktor olan Ju-hwan'a aşık olduğunu söyler. Bu K'nin kalbini paramparça etse de, sevdiği kadının hayatını mahvetmemek için bu ilişkiyi kabul eder ve Cream'a olan gerçek duygularını hiçbir şekilde açıklamaz.

YORUMUM: ÇOK GÜZELDİ, İZLEMELİSİNİZ. Ama peşinen söylüyorum, bazı sahnelerde boğazınızda bir şeyler düğümlenir gibi oluyor.


A Millionarie's First Love
Milyonerin İlk Aşkı

Para ile insani duygular arasındaki amansız savaşa popüler Kore sinemasından romantik bir bakış, Bir Milyonerinİlk Aşkı.Gündelik hayatımızda hakimiyetini yenemediğimiz paranın hayal perdeside keskin silahlarla saldırıp malup edebildiğimiz masalsı bir hüzün şöleni.

YORUMUM: GÜZEL BİR FİLM. Bolca ders çıkarılan o güzel filmlerden biri işte.INNOCENT STEPS
( MASUM ASIMLAR )

Profesyonel bir dansçı ve dans hocası olan Young-sae, hayatında Sefiller'i oynamaktadır. Dans partneri, yarışmadan kısa bir süre önce onu terk etmiş ve birinci olabilmek için jüri başkanının oğlu, Young-sae 'nin ise ezeli düşmanı olan Hyun-soo ile birlikte piste çıkmıştır... Sang-doo Ma, Young-sae 'ye çok iyi, hatta şampiyon bir dans partneri bulur. Yalnız ortada ufak bir sorun vardır. Çin 'de, Chosun Halk Dansları Yarışması 'nı defalarca kazanmış olan Chae-rin 'in Güney Kore 'de yarışmaya girebilmesi için; vatandaşlık alması gerekmektedir...


YORUMUM: GÜZEL BİR FİLM. Eğlenceli, neşeli, tavsiyemdir.My Sassy Girl 
( Hırçın Sevgilim )

Kyun-woo bir akşam evine dönerken metroda güzel bir kıza rastlar. Ne var ki kız kör kütük sarhoştur ve ayakta bile duramamaktadır. Kız trenin önüne düşmekten kurtaran Kyun-woo, bindikleri trende de kıza destek olmaya çalışır.
Trendeki diğer yolcular baygın olduğu için onu taşıyan Kyun-woo'nun kızın erkek arkadaşı olduğunu düşünürler, bu nedenle çocuk da kızı bırakıp gidemez. Bu karar insanın da hayatında bir dönüm noktası olacaktır.
Ho-sik Kim'in internette yayınladığı kendi anılarına dayanan hikayelerinin kitap haline getirilen aynı isimli romanından uyarlanan film, Günye Kore'nin en iyi romantik-komedilerinden biri olarak kabul ediliyor. 


YORUMUM: ÇOK GÜZEL BİR FİLM. Eğlenceli, neşeli, izlerken kimi yerde güldüm kimi yerde hüzünlendim. Aşağı yukarı her Kore filminde olduğu gibi sonunda yine sır perdesi aralanıyor. Bu filmin hollywood yapımı da yayınlandı hatta, ama onu izlemeyin. Ne de olsa orjinali gibi olmaz :D

Dipnot: Filmin ilk sahnelerinde bir duş sahnesi var. Duştan çıkarken üzerine birşey giymiyor başroldeki adam. Hani bu kısma dikkat edin siz de benim gibi bu tarz sahnelerden hoşlanmıyorsanız.


My Little Bride
( Benim Küçük Gelinim )

Manevi büyükbabasının hastalandığı haberiyle yurtdışındaki eğitimini bırakıp apartopar Kore'ye dönen Sangmin'i (Rae-won Kim) havaalanında karşılamaya beraber büyüdükleri, ondan yaşça çok küçük olan lise öğrencisi Boeun (Geun-yeong Mun) gelir.Çocukluğundan beri şımarık, çapkın ve sapık özelliklerini üzerinde taşıyan Sangmin dönüş yolculuğundaki uçakta ve havaalanında bile bu huyundan vazgeçmez. Sangmin ve Boeun eve vardıklarında, büyükbabanın hasatalığından daha büyük bir şokla karşılaşacaklardır.
Boeun'un büyükbabası Sangmin'in ninesine karşı hislerine rağmen, eski bir dostu ve de silah arkadaşı olan Sangmin'in büyükbabası ile çocuklarını evlendirmek üzere bir antlaşma yapmıştır fakat her ikisininde erkek evladı olduğu için anlaşma bir sonraki nesil için, yani torunları için geçerli olmuştur.Sangmin'in büyükbabasına verdiği sözü tutabilmek ve öldükten sonra onun yüzüne bakabilmek için ne olursa olsun Sangmin ve Boeun'nun evlenmesini sağlıcak.Bu uğurda her türlü hileye başvurmaktan çekinmeyecektir.
Boeun'nun annesi küçük yaştaki kızının bu şekilde evlenmesine razı değilsede geleneksel ailede kocalarının babalarına karşı çıkamayacağını bildiğinden, gönülsüz evliliğe razı olacaktır.Sangmin için gece hayatı, özgür yaşam ve sınırsız kadın hayalinden vazgeçmek anlamına gelecek olan bu evlilik kesinlikle kabul edilemezdir.Boeun ise okuluna devam etmek, kendi yaşıtları olan insanlarla ilişki kurmak için ve küçüklüğünden beridir tanıdığı Sangmin'nin güvenilmezliğinden dolayı bu evliliği kesinlikle istemesde büyükbabaları onlardan daha zeki ve tilki olduğu için kendilerini evlenmiş bulurlar.
Ev içerisinde evcili oynayan bu çift dışarıda birbirlerinden bağımsız hareket edeceklerdir.Tabi birbirlerine alışana kadar.YORUMUM: EĞLENCELİ BİR FİLM, izlemelisiniz.


Bin Jip
( Boş Ev )

Genç ve gizemli bir adam hayatını tatildeki insanların boş evlerine girerek geçirmektedir. Başkasına ait evlere, yaşamlara girip çıkan bu tuhaf yabancı, tanımadığı insanların yataklarında yatıp, onların dolaplarından karnını doyurur, bunun karşılığında evlerindeki bozuk aletleri tamir eder, çamaşırlarını yıkar. İçine girdiği evleri, sahipleri dönmeden terkeden gizemli genç, günün birinde girdiği evlerden birisinin boş olmadığını farkeder. Kocası tarafından şiddete maruz bırakılan eski bir model'in evine giren genç adam bir süre, kadının varlığını farketmez. Genç adam ve kadın birbirlerinin farkına vardıklarında kelimelerin gereksiz olduğu bir yolculuğa çıkarlar.

YORUMUM: Film neredeyse sıfır konuşma ile tamamlanıyor. Ama kendi kendini çok güzel anlatan farklı bir film. İzlemelisiniz.

4 yorum:

 1. Merhaba
  Bende Güney Kore filmlerine bayılıyorum
  Bir milyonerin ilk aşkı çok güzeldi gerçekten
  Boş evi izlemeyi istiyorum farklı bir yapım
  Benim küçük gelinim sıkıcıydı bence
  Bu ara dizilerini izliyorum Süperler ama tek sıkıntı final adamı fıtık ediyorlar :D

  YanıtlaSil
 2. Kore film ve dizilerine bayılıyorum. Paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Kore filimlerini bir Türk olarak yanlızca ben izliyorum diye düşünürken sana rastladım :) ozaman sana tavsiyem bu filimlerden tat alıyorsan hin filimlerinide denemelisin diğer bloğumda bu filimlerden bolca söz etmiştim, incelemen için lin bırakıyorum, 3 idiots favorimdir keyif alacacağından eminim sevgiler,
  http://bayanlarinkahvehanesi.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba, öncelikle hoşgeldiniz. Hint filmlerini de yeni keşfettim. ilk olarak 3 idiots'u izledim. sonra Fana ve her çocuk özeldir. Üçü de çok çok hoşuma gitti. bayıldım desem yeridir:) mutlaka ziyaret edeceğim sizi

   sevgiyle

   Sil

Related Posts with Thumbnails