Masquerade ( Son Yılların En İyi Kore Filmlerinden )MASQUERADE ***

Tür: Tarihi
IMDB Puanı: 7.6

Konusu: Kore Joseon Hanedanlığı’nın 15. Hükümdarı Kral Gwang-hee danışmanı Heo Gyun’a 

suikast girişimini önlemek için kendisine benzer birini bulmasını ister. Heo Gyun krala çok benzeyen

ve bir acrobat olan Ha-sun’u bulur. Korkulan olur ve Gwang-hee zehirlenir. Heo Gyun Ha-sun’a 

kral  iyileşene kadar kral rolü yapmayı teklif eder.

Yorumum: Kesinlikle sürükleyici bir film. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.


Kore filmlerini ne kadar sevdiğimi beni takip edenler biliyorlar. Şimdiye kadar öyle çok yanıldığım, beni hayal kırıklığına uğratan bir Kore filmi de izledim diyemem. Vasat bile geçse, yine de kendini izlettiriyor Kore sineması. Aynı şey bir çok bollywood filmi için de geçerli...Masquerade 2012 yapımı bir Güney Kore filmi. Uzun zamandır ha bugün ha yarın izleyim diyordum ama bir türlü sıra gelmemişti bu filme. Dün izleyebildim ve uzun zamandır ara verdiğim blog yazılarıma bu film sayesinde geri dönmeye karar verdim. Övgüyü hak edeek bir film çünkü...


Filmin yönetmeni Chang-min Chu'nun özellikle Late blossom filminin çok övgüsünü duymuş ancak izleyememiştim. Yönetmene dair izlediğim ilk film Masquerade oldu ve iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyorum:)
Başrol oyuncu Lee Byung-Hun'un daha önce Bungee Jumping of Their Own önce filmini izlemiştim. Orada da oyunculuğunu beğenmiştim, izleyeni filmin içine sürükleyen bir oyunculuğu vardı. Burada da yine rolünün hakkını vermiş.


Başroldeki aktriste gelince, Hyo - ju Han'ın Heaven's Postman, Only You - Always, Love 911 gibi muhteşem filmlerini izlemiştim. Masquerad da o güzel filmler arasına girdi.

Bu arada yukarda izlediğim fakat link veremediğim güzel filmleri görünce, Kore filmleri yazılarıma devam etmem gerektiğini anladım :)

Sevgiyle kalın...

2 yorum:

 1. Canım ya gerçekten özledim seni :) nerlerdeydin neden yoktun bakalım cevap ver....Soru bombardımanı :) sevgilerimle......

  YanıtlaSil
 2. Merhaba
  Bende çok severim Güney Kore filmlerini ve dizilerini.
  Bazen izleyecek film bulamıyorum. (Yorumlarda çok abartılıyor izleyince hüsran )
  Buradan artık fikir edinirim :)

  Sevgiler

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails