Ne Var Ne Yok :)


Yaz tatili geldi, okullar kapandı, koşturmaca başladı derken, bir yazı yazmasam olmazdı değil mi:) 5 sene önce bu minik lalelerin soganını almıştım, her sene ilk açan laleler bunlar oluyor :)


Piknik sezonu başladı,kömür ateşinde kahvenin keyfi hiç bir şeye değişilmez :)  Yanında da bitter çikolata :) İnsanların alışkanlıkları zaman içinde değişir belki ama çikolata ile çocukluğumdan bu yana, kahve ile lise son sınıftan bu yana aşk yaşıyoruz:) Onlar en sadık sevenlerim, sevdiklerim :)Keşfedilmesi uzun sürdü ama -malesef - bu yıl Rahmet Ormanları iyiden iyiye keşfedildi. Sakinlik, sessizlik hep hoşuma gtmiştir ama artık Rahet Ormanları sakinlikten çok uzak. Selçuklu'nun Akyokuşu diyorum ben, son 7 yıldır en sevdiğim yerlerin başında geliyor.


Yıllar oldu ki bu filmi 'Pride and Prejudice' sinemada izlemiştim... O gün bu gündür aklımdan çıkmayan, çok beğendiğim filmler arasındadır. Sonunda kitabını da okuyup, sonrasında bir kez daha izledim... Kitap bir harika, bahsetmeden geçmeyeyim, tıpkı filmi gibi...


Ara sıra kafa dinlemelik, dost dinlemelik kısa molalarım da oluyor elbet. Tabiki kahve eşliğinde :)


Ve yaz günü klasiği, çocukları parka götür, çantana kahveni kitabını at. Uzan çimenlere kitapta kaybol :) Tabi çocukların izin verdiği kadar :)


Yorgun argın eve gelince beni sadakatle kapının arkasında bekleyen, kucağımdan inmeyen tüy yumağı Müezza'm. 16 Temmuz doğum günü, balıklı bir kutlama mı yapsak ne yapsak :) 


Bu minişler de HayDoSev'in ufaklıkları. Unutmayın onları, kapınızın önüne artan yemeklerinizden koyun. Havalar çok sıcak, birer kap su bırakmayı da unutmayın nolur. 


Çay yok mu diyenlere :)


Ve artık takip edenler iyi tanıyorlar Karaca'mı. Ciddi derecede eğittiğim,sevimli, akıllı ufaklığım gözlerini yumdu bu hayata. Yıllardır yanıbaşımdan hiç ayrılmamıştı. Son 3 aydır kedi sesi çıkararak bizi şaşırtıyordu. Öyle ki Müezza'dan sesi ayırt etmek mümkün değildi...


Bu da Karaca'mız için yaptığımız mezar...


Son bir öneri, çok sıcak aatlerde çocukları içerde nasıl oyalarım diye düşünenlere. İki adet yaptım, evimde, babannemde, annemde her yerde kullanıyorum, yapımı 10 dakika. Tek ihtiyacınız olan uygun renkte kumaş, keçe kalemler ve hayal gücünüz. Hatta yaparken birçok yerini çocuklara yaptırdım ki kendi oyuncaklarını kendileri yapmış olsunlar diye. Şimdilik benden bu kadar, görüşmek dileğiyle...


4 yorum:

 1. karacaya üzüldüm, müezza'ya uzun ömür dilerim.. kitabı çok merak ediyorum ama sıra gelmez bu sıralar malesef ama filmi izleme listesine aldım :)

  YanıtlayınSil
 2. kahve ve bitter çikolata benim de favorim.. :) bana da beklerim..

  bebegimincicileri.blogspot.com

  YanıtlayınSil
 3. Sayfanızı severek dolaştım, rahat bir bloğunuz var.
  O kahvenin tadı da damağımda kaldı tabii ki. :)

  YanıtlayınSil
 4. Bem geri döndüm, sen neredesin :)

  YanıtlayınSil

Related Posts with Thumbnails